Wernisaż przebiegł w bardzo przyjemnej atmosferze. Pyszny poczęstunek, piękna ekspozycja zdjęć i występ muzyczny który umilał oglądanie prac. Liczne rozmowy o wystawach, fotografii i nie tylko. To był dobry czas z świetnymi pracami. Polecam wam wpaść, bo możecie jeszcze wystawę oglądać do 9 grudnia.. Dodatkowo uważam, że różne papiery FineArt świetnie są dopasowane do charakteru prac Kasi i Janki, które znakomicie się prezentują, a co najważniejsze mają w sobie sporo istotnych treści.
Parę słów o autorach:
Lilianna Ligęza-Jasik - urodzona w Czeladzi, gdzie mieszka do dzisiaj, absolwentka Śląskiej Akademii Medycznej. Doświadczenie fotograficzne zdobywała na licznych kursachi warsztatach. Najważniejsze z nich to: Warsztaty Fotografii Artystycznej Uniwersytet Otwarty w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, cykliczne warsztaty „Między nami Fotografami”w Rybniku Chwałowicach, „Obiektyw na miasto” warsztaty organizowane przez Muzeum Śląskie oraz „Twórcze warsztaty fotograficzne’’ w Katowicach. Od 2022 członkini Związku Polskich Artystów Fotografików. Członkini grupy FOTOGRAFY z Katowic oraz członkini Komisji Kultury Śląskiej Izby Lekarskiej w Katowicach. Swój dorobek prezentowała na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych. O swojej twórczości pisze: ”Fotografia sprawia,że mogę mówić milcząc… o moim widzeniu świata, który mnie otacza, o ludziach, których spotykam, a także o sobie. Każda mijająca chwila to emocje we mnie wyzwalane. Poprzez obraz staram się ich ulotność zatrzymać na zawsze…”
Katarzyna Janota - pochodzi z Żywiecczyzny. Tam wśród gór i lasów wzrastała i tam też analogowo podejmowała pierwsze próby fotograficznego uchwycenia otaczającej rzeczywistości. Na początku przyroda, później człowiek, by w rozwoju swej uważności zafascynować się wycinkiem większej całości. Ukończyła trzy stopniowy kurs fotograficzny organizowany przez Związek Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski. Umiejętności fotograficzne kształtuje w ramach warsztatów tematycznych i spotkań fotograficznych. Członkini grupy FOTOGRAFY, Katowice. Jej fotografie gościły na wielu wystawach, m.in. na wystawie indywidualnej „Zimowe opowieści” w Galerii Pustej cd.w Jaworznie, FotoArt Festival im. Andrzeja Baturo w Bielsku-Białej, wystawach zbiorowych „Jestem drzewem” grupy FOTOGRAFY, „Myśli” MDK Bogucice-Zawodzie, „Tribute to – w hołdzie Mistrzom” MDK Bogucice- Zawodzie, „Śląskie tradycje” ZPAF Okręg Śląski (Katowice w obiektywie), XII Galerii Bezdomnej w Kaliszu, „10|10|Human” będącej podsumowaniem projektu fotograficzno-literackiego, „Rok 2022 w obiektywach polskich fotografek” Polish Women Photographers, oraz w projekciei publikacji fotograficznej „40i4”. Swoją fotografię określa mianem fotografii czucia, która wypływa wprost z serca. Fascynuje ją komunikowanie się poprzez obraz, wymiana spojrzeń, myśli, wykorzystane fotografii do lepszego poznania siebie.
Badura Mirosław – geograf, czynny nauczyciel, dla którego od ponad trzydziestu lat miejscem na ziemi są Świętochłowice Niegdyś związany był z świętochłowickim Młodzieżowym Domem Kultury, później z Centrum Kultury Śląskiej w tymże mieście. Był organizatorem blisko 150 spotkań autorskich i wystaw, z czego prawie połowę stanowiły wystawy fotograficzne oraz organizowanych przy współpracy ze ZPAF kursów i warsztatów fotograficznych. Ma na swoim koncie kilka wystaw indywidualnych i zbiorowych. Prowadził kilka długoterminowych fotograficznych projektów, m.in. „10|10|Human” i „40i4”. Trochę niespokojny duch, ciągle poszukujący swojej fotograficznej drogi…
Pokaż mniej